SALONA OPEN 2019

30.05.2019.

Prekjučer je u Solinu održan 18. po redu međunarodni judo turnir “Salona Open” na kojem se okupilo 644 judaša iz CRO, SLO, BIH, SRB, MNE, AUT, CZE, HUN, ISR i POL.
Naš klub je imao 6 prestavnika u uzrastima U12, U14 i U16.

U uzrastu U12, natjecanje je otvorila TOMIČIĆ ANJA u kategoriji -28 kg. Nakon brzog poraza u prvoj borbi, u drugoj protivnica joj radi nedozvoljenu polugu na ruci nakon koje nije mogla više nastaviti natjecanje.

KATANEC NIKO došao je do zlata u kategoriji +55 kg pobjedivši u prve dvije borbe te svladavši predstavnika Izraela u finalu.

PETRUŠIĆ CONSTANTINE osvojila je srebro u kategoriji -48 kg upisavši dvije pobjede i poraz u finalu.

U uzrastu U14 imali smo dvije predstavnice. U kategoriji -44 kg nastupila je SVEČNJAK
VANJA koja je odradila dvije solidne borbe ali ovaj put nije uspjela doći do plasmana.

LENCUR VITA borila se u kategoriji +63 kg gdje je bila u borbi za broncu koju nažalost gubi u zadnjim sekundama, te tako završava natjecanje na 5. mjestu.

U uzrastu ml. kadeta U16 nastupio je ORŠIĆ TIN u kategoriji -73 kg. Nakon prve pobjede na gušenje, sljedeće dvije odrađuje ispod svojih mogućnosti te upisuje dva poraza i tako ostaje bez plasmana.

Na ovom natjecanju sudački ispit imao je GREBLIČKI FILIP kojeg je uspješno položio i tako postao već četvrti sudac u našem klubu. Čestitamo!!!

Makarun Valerije